| et | en |      
* Ohtlike puude langetamine

Ohtlikud puud ja oksad

 

Oskuslik hooldaja püüab teha kõik, et puu saaks edasi kasvada, et neid ei peaks langetama. Eriti linnakeskonnas on kõrghaljastuse põhjendamatu mahavõtmine läbimõtlemata ja vastutustundetu tegu. Kui linnapuud ei kujuta enesest tõsist ohtu inimeste elule ja tervisele ning varale, on vale neile varakult kallale kippuda. Kuid puud tuleb kindlasti õigeaegselt hooldama hakata ja seda juba kiires kasvueas. Kuivanud okste eemaldamine ja regulaarne hooldus on kõrghaljastuse puhul väga oluline.  

Kui puu võra on muutunud segavaks või tundub, et vajaks lõikamist, ei maksaks ise oksakääridega kohe puu kallale asuda. Puud on oskamatu tegutsemisega lihtne rikkuda. Linnas kasvavad puud on eriti haavatavad, sest keskkond kus nad kasvavad pole neile niikuinii soodne. Puu elujõu ja ilu säilitamiseks on soovitav lõikustöö tellida selle ala profofessionaalilt. Eriti oluline on see näiteks tänavaäärsete või katuse kohal kasvavate puude hooldamisel. Spetsialist oskab oksi lõigata ohutult ning õigest kohast, et kukkuvad oksad ei tekitaks kellelegi kahju.

Enne koduaias kasvava ohtliku või segava puu langetamist tuleb kohalikust omavalitsusest luba taotleda. Tallinnas ja paljudes teistes omavalitsustes on hoolduslõikuse luba vaja ka okste lõikamiseks.

Linnas on vaja luba rinna kõrguselt mõõdetuna kuni 8 cm läbimõõduga puu langetamiseks. Viljapuude langetamiseks luba vaja ei ole.

 

Kutsu meie spetsialist kohale puule hinnangu andmiseks.

Te. 52 50 893 ja 56 260 344

 

Raieload

 

Raieloa taotlemisest:

Tallinn                             Harku vald 

Saue vald                        Saku vald

Saue linn                         Rae vald 

Keila vald                        Jõelähtme vald

Keila                                Kiili vald


Saurus CMS @ Veebimajutus.ee